TR
EN

Akçakoca Tso Başkanı Mehmet N.Pazvant’tan Cumhuriyet Bayramı mesajı

30.10.2018

Akçakoca Tso Başkanı Mehmet N.Pazvant’tan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet N.Pazvant 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olması münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 
Başkan Pazvant mesajında şunlara yer verdi; “Bizler, tarihte garba ve şarka, şimale ve cenuba hükmetmiş, farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, bizi birbirimize sarsılmaz bağlarla bağlayan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçılarıyız.
Dahası, en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletiz.
Bu anlamlı günde, bizi aydınlık geleceğimize taşıyan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarının aziz hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğilirken; eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle; gazilerimizi ise şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar; sevgi ve saygılarımı sunarım”