TR
EN

“ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ “ MESAJI

10.01.2019

“ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ “ MESAJI

 Gazeteciliğin, hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkının temin edilmesinde gazetecilerin üstlendiği rolü vurgulayarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladığını ifade eden Pazvant, mesajında şunlara yer verdi

Değerli Basın Mensupları;

Toplumun haber alma ihtiyacını karşılayan basın yayın kuruluşlarını ayakta tutan, onların işlevlerini yerine getirmesini sağlayan basın mensuplarıysa bu sektörün isimsiz kahramanlarıdır. Gazetecilik zor bir meslek. Zaman-mekan tanımayan, büyük özveri ve fedakarlık isteyen, yeri geldiğinde sevdiklerinden, ailesinden çalan, meşakkatli ve yıpratıcı bir meslek. Bu mesleğin erbapları her türlü saygıyı, takdiri fazlasıyla hak etmektedir.

Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle mesleklerini icra eden gazeteci arkadaşlarımızın meslek etiğini her şeyin üstünde tutması ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışını benimsemesi günümüzde daha da önem kazanır hale gelmiştir.

      Basın çalışanlarımızın prensipli ve tarafsız yayıncılık anlayışı içerisinde yerine getirdikleri bu önemli görevleri için teşekkür eder. İlçemizdeki tüm basın mensuplarının  “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

 

 

Mehmet N.Pazvant

Akçakoca Tic.ve San Odası

Yön.Kur.Bşk.